Lokalizacja

Jantar to spokojna miejscowość leżąca na Mierzei Wiślanej. W sezonie letnim jest popularnym miejscem wypoczynku turystów i wczasowiczów. Najważniejsze atrybuty tego miejsca to piękna i czysta szeroka plaża nad Bałtykiem oraz rodzinny charakter infrastruktury turystycznej w tej miejscowości. Jantar to świetne miejsce wypadowe do letnich wycieczek urozmaicających codzienne plażowanie - bliska odległość do Trójmiasta, Malborka i Fromborka oraz Elbląga.

Budynki mieszkalne wielorodzinne Bursztynowego osiedla znajdują się na działce wielkości 3ha. Osiedle jest zamknięte i strzeżone.  Na działce znajduje się piękny plac zabaw dla dzieci. Osiedle znajduje się w odległości kilkuset metrów od morza i blisko centrum Jantara.

 Dogodny dojazd do każdego większego miasta:

- Gdańsk - 40 km, 40 minut jazdy - droga E28/E77,
- Malbork - 45 km, 45 minut jazdy - droga DK55 i DW502,
- Frombork - 80 km, 1h 10 minut jazdy - droga E28/E77,
- Elbląg - 40 km - 40 minut jazdy - droga DK55 i DW502.

Jantar słynie z organizacji wielu imprez kulturalnych i rozrywkowych. To tutaj odbywają się Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu. Przyszłość Jantara to wykorzystanie źródeł solankowych i nadanie tej miejscowości charakteru całorocznego centrum rehabilitacyjno-leczniczego. We wsi Jantar znajduje się ośrodek, który świadczy usługi medyczne: fizykoterapia, kinezyterapia, balneoterapia, krioterapia. W ośrodku znajduje się basen kryty, grota solna, odnowa biologiczna.

Na terenie osiedla jest sklep spożywczy. W centrum miejscowości (ok. 200m) i przy głównej plaży zlokalizowane są bary i restauracje czynne do późnych godzin wieczornych. Niedaleko od osiedla usytuowana jest stadnina koni, minii zoo oraz wiele innych atrakcji turystycznych.

Budynki Bursztynowego Osiedla graniczą od strony północnej z lasem, za którym jest plaża. Od strony zachodniej graniczy z zabudową pensjonatową, od strony południowej z ulicą Rybacką, która jest ulicą dojazdową, a od strony wschodniej z ulicą Portową.

Zadzwoń i umów się na spotkanie